Schody z Krakowa

Gdzie buduje się schody drewniane? Takie schody są budowane w domach mających lekką konstrukcję szkieletową, lecz także w domach murowanych. W domach szkieletowych z reguły nie ma innego rozwiązania, no chyba, że wybierzemy schody metalowe.

Niezależnie od tego, jaka jest konstrukcja domu wybudowanie schodów docelowych tuż przed końcem innych robót jest związane z ryzykiem ich zniszczenia często przez zupełny przypadek, bądź nieudolność czy niezorganizowanie ekipy budowlanej.

schody krakowskieSchody z Krakowa stosunkowo rzadko wybierane są w stanie, kiedy dom jest wykończony, a przed zakończeniem robót instalacyjnych, czy też tynkowania. W tym czasie korzystamy ze schodów prowizorycznych lub pochylni. W przypadku, kiedy zdecydujemy się na wcześniejszy montaż schodów to należy je w odpowiedni sposób zabezpieczyć, aby się nie pobrudziły, czy co gorsza wgniotły, albo porysowały. Jeżeli wybierzemy firmę produkującą schody z Krakowa, bądźmy pewnie jej niezawodności i staranności.

Jakie są schody w Krakowie?

Jak znaleźć taką firmę, która ma w ofercie schody krakowskie? Najlepszym rozwiązaniem jest Internet, To skarbnica wiedzy. Wystarczy wpisać frazę schody i zaraz Google poda wyniki stron firm, które mają swoje siedziby i oferują schody w Krakowie.

Zatem staranność przede wszystkim. Musimy mieć świadomość tego, że nawet położenie grubej folii nie jest w stanie w pełni zabezpieczyć schodów, a nawet spowoduje poślizgnięcie się. Na stopniach należałoby nałożyć nakładki zabezpieczające. Wykonujemy je z desek o szerokości podobnej, jaką ma szerokość stopni. Schody są to najczęściej schody policzkowe posiadające boczne belki nośne, dlatego konstrukcję nośną możemy spokojnie wykonać na „gotowe”. Taka konstrukcja nie jest aż tak bardzo narażona na uszkodzenia, a wystarczy zabezpieczyć ją dość grubą folią.

Z jakiego drewna wybiera się więc schody krakowskie?

Najczęściej są to rodzime gatunki drewna drzew liściastych, czyli z klonu, brzozy, dębu, jesionu, ale zdarzają się także gatunki egzotyczne. Oczywiście musimy mieć świadomość, że te ostatnie schody krakowskie są nawet o kilkadziesiąt procent droższe. Rzadko wykorzystuje się drewno iglaste. Aby drewno mogło zostać przeznaczone na stopnie musi odpowiadać przynajmniej II klasie jakości.

Materiał drewniany bezwzględnie musi mieć gęsto rozmieszczone słoje, a także powinno być suche, czyli mieć wilgotność poniżej 8- 12 %, nie mieć sęków, ani innych podobnych wad.

Jeśli planujemy kupić schody w Krakowie, to proponuję tak jak wspominałam poszukiwania odpowiedniej firmy rozpocząć od wyszukiwarki.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz